Suņi, kas rotaļājas. Gudri, droši un laimīgi

Seminārs: «Suņi, kas rotaļājas. Gudri, droši un laimīgi»

Suņi līdzās cilvēkam dzīvo jau vairākus gadu tūkstošus un mēs vairs nevaram iedomāties savu dzīvi bez viņiem. Tomēr, arī ilgstoši dzīvojot cilvēku sabiedrībā, suns joprojām sevī saglabā instinktus, kas mantoti no viņu priekštečiem – vilkiem. To, kā dzīvot un izdzīvot, vilki saviem mazuļiem māca spēļu veidā.

Tieši caur spēlēm mazie vilcēni sāk izprast kā dzīvot barā, kā atpūsties un medīt.

Vilku barā dzīve ir sarežģīta, tādēļ visas gudrības mazie manto no vecākajiem, pieredzes bagātajiem vilkiem. Un spēle ir veids, kā viņi saņem šīs zināšanas.

Tādēļ var teikt, ka SPĒLE ir ģenētiski ieprogrammēts veids, kā vilcēnus un arī kucēnus adaptēt dzīvē. Ja vilcēniem šī spēle ir iespēja izdzīvot savā barā, tad kucēniem tā ir iespēja, kā apgūt dzīvi starp cilvēkiem. Cilvēku ģimene sunim aizvieto viņa baru. Suns kļūst par ģimenes (bara) locekli un viņam ir jāzina izdzīvošanas likumus, kas valda šajā ģimenē, ievērojot stingru hierarhiju.

Tiek iedalīti vairāki spēļu veidi: fiziskais, meklēšanas, pienešanas un attīstošais.

Fiziskās rotaļas (mājas adžiliti) – vairāk orientējās uz suņa vispārēju attīstību un veiklību, lai suns iemācītos izjust savu ķermeni, izmērus, būtu veikls un spēcīgs. Tas viņu padarīs pārliecinātāku un arī daudz mierīgāku.

Meklēšanas spēles — spēles, kas attīsta suņa ožu. Vilki pēc ožas iet pa upura pēdām. Tā ir neaņemama medību sastāvdaļa, tātad neatņemama viņu dzīves sastāvdaļa. Suns jūt 500 000 dažādas smaržas. Bet lielākajai daļai mājas suņu nav iespējas izbaudīt visas šīs smaržas. Šo bagātīgo smaržu pasauli mēs pārvēršam garlaicīgā un monohromā pasaulē. Mēs liedzam viņiem ne tikai «ožas priekus», bet arī daļu no viņu dzīves.

Pienešanas spēles — dažādu priekšmetu mešanas un pienešana. Suns pieskien, noķer, atnes. Tā ir medību imitācija. Spēlējot šo spēli der atcerēties, ka spēle laicīgi jāaptur, nedrīkst aizspēlēties. Suns var aizrauties. Ja jums ir aktīvs suns, tad esat īpaši uzmanīgi. Hiperaktivitāte pie lielas fiziskas slodzes nesamazinās, tieši otrādi — pieaug.

Attīstošās spēles — spēles intelektam. Kinologi uzskata, ka suns pēc intelekta ir vienlīdzīgs trīsgadīgam bērnam! Attīstīt intelektu var spēlējot šīs attīsošās spēles! Žestu valoda un spēles — tā ir vienīga valoda, kuru suņi saprot un uztver!

Mūsus seminārs palīdzēs jums izprast sava suņa nepieciešamības un palīdzēs darīt viņa dzīvi piesātinātāku un interesantāku. Palīdzēs atrisināt problēmas suņa uzvedībā, saprast kā pareizi – sunim tīkama veidā un ar rotaļu plaīdzību ievirzīt viņu uz šīm uzvedības izmaiņām. Turklāt tam nav nepieciešamas dārgas rotaļlietas. Mēs parādīsim, kā no ikdienas lietām un materiāliem var izveidot interesantas spēles.

„Suņi, kas rotaļājas. Gudri, droši un laimīgi”

Pasākuma valoda  – krievu

Semināru vada fonda kinologs Jūlija Bogomolova.

1.daļa Teorija  ( ilgums – 1,5 stundas)

  • Rotaļas nozīme suņa dzīvē. Suņa un saimnieka kontakta nodibināšana izmantojot rotaļu.
  • Attīstošās rotaļas suņiem. Rotaļu veidi.
  • Suņa uzvedības problēmu risināšana izmantojot rotaļas
  • Pašdarinātas spēles un rotaļlietas suņiemKafijas pauze

2.daļa Prakse, (ilgums – 1,5 stundas)

  • Dažādu spēļu un rotaļu demonstrācija: koncentrēšanās rotaļas, uzdevumu risināšana, meklēšanas rotaļas, fiziskā attīstība izmantojot rotaļas u.c.
  • Spēļu un rotaļlietu izgatavošana
  • Atbildes uz jautājumiem

Seminārs domāts visiem, kuri gatavi darboties ar saviem suņiem, grib saprast savu suni un padarīt sava mīluļa dzīvi emocionāli piesātinātu un interesantu

Seminārs būs interesants ģimenēm ar bērniem. Kopīgā rotaļlietu izgatavošana četrkājainajam draugam ne tikai nostiprinās ģimeniskās saites, bet arī palīdzēs bērniem iegūt kopēja darba iemaņas un attīstīs radošo domāšanu.

 Seminārs

 

Leave a Reply

Post Comment