Pagaidu mājas

“PAGAIDU MĀJAS”

Tas nav projekts, bet ielūgums. Ielūgums sadarbībai. Ielūgums baudīt jaunas iezjūtas. Ielūgums sākt jaunu dzīvi.

   Bērns jums lūdz suni vai arī pats jau kādu laiku esat domājis par mājas mīluļa iegādi, tikai nevarat izlemt, kādas šķirnes, kāda izmēra vai kāda temperamenta suns atbilst jūsu pieņēmumiem par ideālu ģimenes suni. Varbūt jūs gribat otru suni, bet neesat pārliecināts, ka tiksiet galā ar diviem mīluļiem, vai bažas rada, kā abi suņi sapratīsies.
Cilvēki ļoti bieži suņus izvēlas pēc principa –  šī šķirne ir modē vai – es vēlos tādu pašu suni, kā maniem draugiem. Ir daudz iemeslu, kādēļ cilvēki iegādājas „neatbilstošus”suņi. Un tad abu dzīve ir mokoša.

Izmēģiniet sevi jaunā ampluā – kļūstiet par mīlošu „pagaidu māju”saimnieku!

Статья о временных домах –  http://solfonds.lv/?p=10407

 

«ВРЕМЕННЫЙ ДОМ»

Это не проект, это приглашение. Приглашение к сотрудничеству. Приглашение к новым ощущениям. Приглашение к новой жизни.

Ваш ребенок просит собаку. Возможно, что вы сами хотите собаку, верного и любящего друга, но не знаете, какая порода, какой размер или какой темперамент вашего потенциального питомца совпадет с вашим представлением об идеальной семейной собаке. Может быть, вы хотите взять вторую собаку, но не уверены, что  справитесь, не знаете, поладят ли они между собой.  Часто  человек берет собаку из-за моды на определенную породу  или  потому, что  ему нравится собака знакомых или.. Причин может быть много, когда человек берет в дом «не свою» собаку. И тогда жизнь и человека и  собаки становится  безрадостной.

Попробуйте себя в новом качестве, станьте любящим хозяином «временного дома»!

Статья о временных домах –  http://solfonds.lv/?p=10407


Pagaidu mājas – brīvprātīga upurēšanās vai…?

 

Lai uz noteiktu vai nenoteiktu laiku pieņemtu savās mājās kaķi vai suni, ir nepieciešama vīrišķība un  milzīga mīlestība pret dzīvām radībām. Pie tevis ir dzīvnieks, kurš pārdzīvojis milzīgas ciešanas. Ciešanas, ko radījis cilvēks. Šo dzīvnieku acīs  ir kauns, bailes un jautājums vienlaikus. Un cerība. Kas notiks šoreiz? Kā tas viss beigsies?
No tava pieskāriena dzīvnieks var atrauties, pieplakt zemei vai izlaist nagus un parādīt zobus. Viņam ir bail. Un tā nav viņu vaina.
Mierīgi sāc ar viņu runāt, pēc iespējas paņem klēpī. Un redzēsi, ka šis bailēs trīcošais kamolītis, kas sagatavojies pašam ļaunākajam, pēkšņi nomierinās, atslābinās un kļūst ļoti silts. Viņa ķermeņa temperatūra, protams, nemainās, bet siltums kļūst manāms un tu sajūties… vienkārši laimīgs.
Dzīvnieks ir nonācis pie tevis vienā no savas dzīves visgrūtākajiem periodiem. Viņam nav māju, ir tikai cerība. Tev viņš ir jāsasilda, jāatjauno ticība cilvēkam, jānomierina un …jāspēj nepieķerties. Viss, ko tu dari, ir tikai un vienīgi viņa labā, nevis sevis.
Ja dzīvnieku ņem uz pastāvīgu dzīvošanu, tad visas pūles ļoti īsā laikā atmaksājas, jūs ieraudzīsiet sava darba, rūpju un pacietības  rezultātu. Un pēc tam ilgu laiku pavadīsiet kopā ar mīļo draugu. Nav svarīgi, vai tas ir suns vai kaķis. Tas ir jūsu ģimenes loceklis, kas pagātnē bijis „sarežģītais bērns”.

Pagaidu mājās ir citādi. Jūs atdodat šim mīļumam savas sirds daļu, jūs redzat rezultātu, bet jebkurā momentā jums var piezvanīt un teikt: „Esam atraduši jaunu saimnieku jūsu mīlulim. Viņš dodas uz savām jaunajām mājām”.

Gan prieks, gan asaras! Viņš dosies uz jaunajām mājām un būs laimīgs! Bet bez manis…  Vairs nesamīļošu, nepaglaudīšu, neredzēšu jaunus sasniegumus, viņš nepabikstīs manu roku ar mitro purniņu, nenolaizīs seju, neberzīsies gar kājām, nenodziedās „dziesmiņu”. Bet… būs kāds cits, kuram būs vajadzīga mana palīdzība.

Un atkal būs dabs un prieks, un sāpes! Un laime! Milzīga uzticības, ticības un mīlestības laime!

kepauzsirds.lv/ 23.03.13

  Временный дом – это добровольная жертва или…?

Взять собаку или кошку на время, предоставить ей временный дом.  Для этого нужно определенное  мужество и огромная любовь к этому созданию. Ты видишь животное, которое пострадало, и пострадало оно от человека. Глаза этих животных – укор и вопрос одновременно, а еще надежда. Что на этот раз? Чем все это закончится?
От твоего прикосновения животное может шарахнуться, припасть к земле или выпустить когти и показать зубы. Им страшно. И это не их вина.
Спокойно начинаешь говорить с ними, при возможности берешь на руки. И этот дрожащий от страха комочек, напряженный,  готовый к самому страшному, вдруг затихает, расслабляется и становится очень теплым. Температура у него, конечно же , не меняется, но его тепло становится ощутимым, проникает в тебя и ты …просто счастлив.
Он приходит в твой  дом в один из самых трудных периодов  своей жизни. У него нет своего дома, есть только надежда. И тебе надо его согреть, вернуть  веру в человека, успокоить и …не привязаться. Все, что ты делаешь для него, это только для него и ничего для себя.
Если животное берут для постоянного проживания, то все труды очень скоро окупятся, вы увидите результаты своего труда, заботы, терпения. А потом долгое время проведете вмести с любящим и ласковым другом. И неважно, кот это  или собака. Это член вашей семьи, сложный «ребенок»  в прошлом.

Временный дом – другое. Вы  отдадите этому существу кусочек своего сердца, вы видите результаты  ваших трудов, но в любой момент вам могут позвонить и сказать: «Мы нашли  новых хозяев для вашего питомца. Он  едет  в свой новый  дом!»

И радость и боль! Он уедет в  свой дом и будет счастлив! Но уже без меня… Не прижму к себе, не приласкаю, не порадуюсь его успехам, он не ткнется мне в руку мокрым носом , не лизнет украдкой,  не потрется о ноги, не споет песенку.  Но…, будет другой, кому понадобится моя помощь.

И вновь будет и труд, и радость,  и боль!   И счастье! Огромное счастье доверия, веры, любви!
kepauzsirds.lv/ 23.03.13