Jums būs suns? Esat labi padomājuši? / У Вас будет собака? Вы хорошо подумали?

Jums būs suns? Esat labi padomājuši?

 

Mēs gribam, lai mums ir suns! Vismīļākais! Tas ir mūsu ģimenes kopīgs lēmums un pieņemts atbildīgi, apsverot visus par un pret.

Mēs saprotam, ka suns nav lieta, spēļmantiņa vai aksesuārs, un to nevarēs izmest, aizvākt uz noliktavu vai pārdot kā nevajadzīgu.
Suns ir dzīva radība, kura spēj mīlēt, ciest, sajust sāpes un nodevību.
Suns ir pilntiesīgs ģimenes loceklis, viņam ir savs raksturs, savas tiesības, vajadzības un kaitīgi ieradumi. Mūsu bērns nedrīkstēs suni mocīt un apvainot – suns nebūs viņa rotaļlieta. Mēs saprotam, ka suns prasīs daudz uzmanības. Vajadzēs to kopt, rūpēties par veselību, barošanu, brīvo laiku, audzināšanu, un tas prasīs daudz laika.
Suns būs jāved pastaigā vismaz divas reizes dienā, lai varētu iet uz tualeti, izskrieties un komunicēt ar sugas brāļiem. Pastaigas nepieciešamas suņa fiziskajai attīstībai un veselības nostiprināšanai. Suns jāved pastaigā jebkuros laika apstākļos – pat tad, ja ārā līst, snieg, ir dubļi un vējš. Tāpat aiz suņa būs jāsavāc viņa ekskrementi, lai tas priecētu ne tikai mūs, bet arī apkārtējos.
Sunim nepieciešama kvalitatīva un pareiza ēdināšana ( sausā barība vai sabalansēts mājas ēdiens). Sunim jābūt rotaļlietām, bet tikai tādām, kas nekaitē viņa veselībai.
Sunim ir nepieciešama regulāra kopšana (ausu un acu tīrīšana, kažoka kopšana, nagu griešana).
Mēs zinām, ka suns ir jāpotē un profilaksei jālieto līdzekļi pret tārpiem, blusām un ērcēm. Ja suns saslimst, tas ir jāārstē, un veterinārie pakalpojumi nav lēti.
Suns ir jāsocializē, jādresē, jāmāca pareizas uzvedības normas, jāattīsta viņa prāts un intelekts.
Mājā sunim jābūt savai vietai, kur viņam ir iespēja atpūsties.
Ja mums vajadzēs doties atvaļinājumā vai viesos, tad suns būs jāņem līdz vai jāatstāj pie cilvēkiem, kuri spēj to pieskatīt un nodrošināt tam pienācīgu aprūpi.
Suns ir jāmīl! Viņš nedrīkst būt apgrūtinājums! Jo viņš ir ģimenes loceklis un uzticams draugs, kuram mēs esam svarīgākie cilvēki dzīvē.

Mēs saprotam, ka ar suņa parādīšanos, mūsu dzīve krasi mainīsies, būs gan patīkami brīži, gan ne pārāk. Taču tas mūs nebaida, kopā mēs pārvarēsim visas grūtības un visus spēkus veltīsim tam, lai izaudzinātu un izskolotu suni, kurš sniegs baudu gan mums, gan apkārtējiem. Par suni atbildīgi būsim vienīgi mēs, neviens cits, un tikai no mums ir atkarīgs, kādu dzīvi mēs kopā dzīvosim!

 

Jums būs suns! Jūs esat labi padomājuši!


Jūlija Korniļjeva

 

У Вас будет собака? Вы хорошо подумали?

Мы хотим, чтобы у нас была собака! Наша любимая собака! Это решение всей нашей семьи, и подошли мы к нему со всей ответственностью!

Мы понимаем, что собака – это не вещь, не игрушка, не предмет аксессуара, её нельзя будет выкинуть, убрать в кладовку или  продать за ненадобностью.
Собака – это живое существо, которое способно любить, страдать, чувствовать боль и предательство.
Собака – это полноправный член семьи, у неё свой характер, свои права, потребности и вредные привычки. Собака не будет игрушкой для нашего ребёнка, ему нельзя будет её мучить и обижать. Собака требует много внимания к себе. Нужно заботиться о её уходе, здоровье, питании, досуге, воспитании, и для этого необходимо много времени.
С собакой надо ходить гулять минимум 2 раза в день,  для того чтобы она смогла сходить в туалет, вдоволь набегаться, и пообщаться с другими сородичами.  Прогулки очень полезны для её физического развития и укрепления здоровья.  И гулять с ней надо в любую погоду, неважно, на улице дождь, снег, слякоть или ветер. Так же за собакой на прогулке необходимо убирать её экскременты, чтобы собака приносила радость не только нам, но и окружающим!
Собаке  требуется качественное и правильное питание (сухой корм или сбалансированное натуральное кормление).  У собаки должны быть игрушки, которые не могут навредить её здоровью.
Собака нуждается в уходе (чистка ушей, глаз, уход за шерстью, стрижка когтей).
Мы знаем, что собаке надо делать прививки, профилактики от глистов, блох и клещей, собаку нужно будет лечить, если она заболеет, и  что цены на ветеринарные услуги недешевые.
Собаку необходимо социализировать, дрессировать, учить правилам хорошего тона, развивать её ум и интеллект.
У собаки в доме должно быть своё место, где у неё будет возможность отдохнуть.
Если нам надо нужно будет уехать в отпуск или в гости, собаку надо брать с собой или оставлять у людей, которые смогут обеспечить ей надежный присмотр и уход.
Собаку нужно любить!!! Она не может быть обузой! Потому что это новый член семьи, преданный друг, для которого мы будем главными людьми в его жизни!

Мы понимаем, что с появлением собаки наша жизнь кардинально изменится, будут как приятные моменты, так и не очень 🙂 Но нас это совсем не пугает, мы вместе преодолеем все трудности, приложим все силы, для того чтобы воспитать и вырастить собаку, которая будет приносить удовольствием нам и всем окружающим.  Ведь только мы будем нести ответственность за неё, никто другой, и только от нас зависит какую жизнь мы проживём вместе!

У Вас будет собака! Вы хорошо подумали!

Юлия Корнильева

Leave a Reply

Post Comment