Uzmanīgi! Reaģenti!

Katru gadu pienāk ziema, un tas vienmēr notiek negaidīti, Un gluži kā cīņa ar stihisku nelaimi, notiek cīņa ar sniegu. Ceļi tiek nokaisīti ar pret sasalšanas reaģentiem, kas kausē sniegu un pārvērš to šķidrā netīrā putrā, kura satek ceļu nomalēs, un kuru sētnieki samet zālājos vai grāvjos. Šie netīrumi ir ļoti, ļoti bīstami.

Īpaši bīstama šī žļurga ir mūsu mājas mīluļiem. Viņu ķepas nav pasargātas, dažiem suņiem pēc saskares ar šo indīgo maisījumu ķepas iekaist un pārklājas ar dziļām, ilgi dzīstošām čūlām. Netīrumu nokļūšana uz gļotādas izraisa stipru alerģisku reakciju.

Manam sunim ļoti patīk pavārtīties sniegā un degunu iebakstīt kupenā. Jegoram vienkārši patīk ziema. Cenšos ar viņu pastaigāties vietās, kur sniegs ir tīrs, kur to gandrīz nekad nenovāc un ne ar ko nekaisa.

Taču reizēm mēs abi kopā ejam uz veikalu. Tieši pēc šāda gājiena notika viss tālāk aprakstītais.

Pēc pastaigas un vakariņām viss ritēja kā parasti. Pēkšņi Jegors iekunkstējās, satraucās un sāka smilkstēt. Metos pie viņa, jo nekad agrāk viņš nebija tā uzvedies

Sākumā ievēroju tikai sasarkušās acis un ausis, padomāju, ka viņš pats netīšam ar ķepu sevi sakasījis, taču pēc brīža…. Skatos uz viņu un redzu, ka acis burtiski aizpeld, un purns sāk pampt. Pēc 15-20 minūtēm Jegors sāka līdzināties šarpejam. Viņš smagi un bieži elpoja, smilkstēja un viņam sāka trūkt elpas.

Man sākās panika. Pulkstenis ir desmit vakarā, tūska palielinās acīmredzami, nepaspēsim pat līdz klīnikai aizbraukt…

Zvanu Jeļenai Semjonovai (VetVesta), un saņemu padomu, kurš izglāba Jegoru, – steidzami dod tableti tavegila un daudz ūdens, pēc tam urīndzenošu līdzekli. Taču tā ir tikai īslaicīga palīdzība, pa nakti nepieciešams novērot un no rīta – jādodas uz klīniku.

Kur šajā diennakts laikā dabūt zāles? Kur skriet un kam prasīt? Panika ir slikts padomdevējs, tālab mājā jābūt aptieciņai. Un, lai šīs zāles jums nekad neievajadzētos, taču, lai tās ir mājās!

Pēc zāļu iedzeršanas Jegoram kļuva vieglāk, tomēr naktī un no agra rīta viss atkārtojās. Kad klīnika no rīta vērās vaļā, mēs jau bijām pie durvīm. Tika sniegta kvalificēta palīdzība, Jegors atkal vesels, un es – laimīga

Dārgie suņu saimnieki! Esiet uzmanīgi! Līdz minimumam ierobežojiet pastaigas pa ielām, kurās tiek kaisīti reaģenti. Ievērojiet visus piesardzības pasākumus!  Pēc pastaigas rūpīgi nomazgājiet vai noslaukiet suņa ķepas.! Pēc nepieciešamības, kā galējo līdzekli, izmantojiet suņu apavus.  Pārbaudiet mājas aptieciņu, vai tur ir viss nepieciešamais pirmās palīdzības sniegšanai, taču nenodarbojieties ar pašārstēšanu – tas ir bīstami. Vajadzības gadījumā, zvaniet uz klīniku un uzziniet, ko darīt līdz brīdim, kad nonāksiet pie speciālista.

Mēs ļoti ceram, ka ar jūsu mīluli nekas nenotiks, tomēr, esiet uzmanīgi!

Un vēl. Šīs fotogrāfijas ir uzņemtas pēc otrās alerģijas lēkmes naktī, kad bija iedzertas zāles un tūska mazinājās.  Man nepatīk fotogrāfijas, kurās redzams, kā dzīvnieki cieš, taču šīs bildes ir kā brīdinājums – briesmas ir pilnīgi reālas.

Осторожно! Реагенты!

Зима наступает   каждый год и  всегда неожиданно.  И , как со стихийным бедствием, начинается борьба со снегом и льдом. Дороги посыпают антигололедными реагентами, которые растапливают снег, превращая его в жидкую, грязную кашицу, которая стекает к обочинам дороги и которую дворники забрасывают на лежащие на газонах и вдоль дорог сугробы.   Эта грязь очень и очень опасная.

Особую опасность  эта грязная жижица представляет для наших питомцев. Их лапки ничем не защищены,  у некоторых собак подушечки лап  разъедает ,  и они  покрываются глубокими, плохо заживающими  язвами.  А попадание   этой грязи  на слизистую чревата сильнейшей аллергической реакцией.

Моя собака любит и в снегу поваляться, и в сугроб нос поглубже засунуть, и при возможности, в снежки поиграть . Егор просто любит зиму. Мы стараемся гулять с ним в местах, где снег почище, где его практически не убирают и  ничем не посыпают.

Но, иногда,  мы вместе с ним ходим в магазин. Вот после одного их таких походов  это и случилось.

После прогулки и ужина все шло как обычно. Вдруг Егор заскулил, засуетился, стал повизгивать.  Я кинулась к нему, потому что так он вел себя впервые.

Сначала с заметила покрасневшие глаза и уши, подумала, что натер лапой  и случайно сделал себе больно, но потом…      Смотрю на него и вижу, как его  глаза стали буквально заплывать, следом начала отекать морда.  Минут через 15-20  Егор стал похож на шарпея . Он тяжело и часто дышал, поскуливал, потом стал задыхаться.

Я запаниковала.  10 часов вечера, отек увеличивается на глазах, я даже с ним до клиники доехать не успею…

Звоню Елене Семеновой (VetVesta), и спасительный совет получен.  «Срочно дай тавегил и много воды, плотом мочегонное  Но, это временная помощь, наблюдаешь за ним  и утром срочно в клинику».

Где в это время  взять лекарства? Куда бежать и кого просить? Паника плохой советчик, поэтому аптечка должна быть под рукой. И пусть эти лекарства никогда вам не понадобятся, но все- таки пусть они будут в доме.

После приема лекарств  Егору стало легче, но ночью все повторилось снова и раним утром тоже.  К открытию клиники  мы были на месте.  Квалифицированная помощь  была оказана, Егор вновь был здоров, а я  счастлива.

Дорогие хозяева собак!  Будьте внимательны к своим питомцам ! Сведите до минимума прогулки по улицам, где используются реагенты. Принимайте меры предосторожности. После прогулки  мойте или тщательно протирайте лапы.  При необходимости, как крайнее средство, водите собаку в обуви.  Проверьте свою аптечку, если там средства для оказания первой помощи , но не занимайтесь самолечением, это опасно. В случае необходимости звоните в клинику, узнавайте, что делать до того момента, пока вы не окажитесь у специалиста.

Мы очень надеемся, что с вашими питомцами ничего не случится, но все- таки будьте внимательны .

И еще.  Это фотографии были сделаны после второго, ночного приступа аллергии, когда лекарство было дано и отек стал проходить.   Мне не нравятся фотографии  страдающих животных, но эти фотографии  –  предупреждение,  потому что опасность вполне реальная.

P1060374 P1060378 P1060379

2 Responses to Uzmanīgi! Reaģenti! / Осторожно! Реагенты!

  • Lady

    Большое спасибо! Будем внимательны!

  • Виктория

    Бедный Егорушка 🙁 Пусть больше такое не повторится!

Leave a Reply

Post Comment

UA-26523123-1