Mēs stāstījām par to, ko darīt, ja jūsu suns ir pazudis. Bet, ko darīt, ja suni esat atradis? Vai redzējis suni, kurš ir pazaudējis saimnieku?

Pirmkārt – nepaejiet garām!.

Vispirms palūkojieties apkārt, vai suns patiešām ir viens vai tikai pastaigājas bez pavadas. Ja esat pārliecinājies, ka tas tiešām ir noklīdis, tad palīdziet gan sunim, gan viņa saimniekam.

Vispirms jums jāsaprot, kādu palīdzību esat gatavs sniegt. Apskatīsim vairākus rīcības variantus.

Un tā –  jūs esat ieraudzījis suni un neatkarīgi no tā sugas, izmēra un stāvokļa, nolemjat to ņemt sev līdz uz māju un meklēt saimniekus.

Pirms ņemt suni pie pavadas vai striķī, ar suni der iepazīties. Neejiet sunim tieši pretī ar izstieptu roku un neliecieties uz suņa pusi – suns šādu rīcību var uztvert kā draudus. Suni baida arī virs galvas pacelta roka. Izbijies suns centīsies aizbēgt no tā, kas viņu biedē.
Atcerieties, ka pat vislabsirdīgākais suns var būt stresā – viņš ir apjucis, nezina, ko darīt, kur saimnieks, tādēļ var būt agresīvs. Tā ir agresija no bailēm..

Aplūkojiet fotoattēlu. Tajā redzams, ka suns atkāpjas sāniski, bet ir gatavs aizstāvēties.

Tuvojieties sunim no sāniem, notupstieties līdzās, dodiet iespēju sevi apostīt, paglaudiet kaklu no apakšas un sānus. Bez jebkādām asām kustībām! Runājiet ar suni klusi un mierīgi.
Suns no jums novēršas – tas ir nomierinošs signāls.
Arī pavadu vai striķi pievienojiet no apakšas. Tā jums abiem, īpaši, sunim būs mierīgāk.
Nevelciet suni sev līdz, jo, ja suns ļāva pievienot pavadu, tātad ir gatavs jums sekot. Aiciniet suni jums sekot. Ppavadai vienmēr jābūt brīvai.

           

Esat veiksmīgi nokļuvuši mājās. Ja jums ir vēl citi suņi, labāk iepazīstināt tos uz ielas.

Pievērsiet uzmanību faktam, ka suņi atrodas katrs savā pusē cilvēkam. Šajā gadījumā, cilvēks viņiem ir kā robežlīnija, aizsardzības barjera. Kad suņi iepazinušies, parādījuši nomierinošos signālus ( attēlā suns žāvājas – tā ir zīme „mierīgi, viss ir labi”), visi kopā varat doties mājup. Negaidītiem konfliktiem nevajadzētu rasties.

     

Aplūkojiet suņa kakla siksnu, iespējams pie tās ir žetons ar tālruņa numuru, reizēm numuru ieraksta kakla siksnas iekšpusē. Vajadzētu suni parādīt veterinārārstam un pārbaudīt, vai tas nav čipēts. Diemžēl beiži ga’das, ka čips ir, bet informācijas par īpašnieku nav. Ja īpašnieka tālrunis nav atrodams, jums jārīkojas pēc parastās shēmas – sludinājumi interneta portālos, dzīvnieku forumos, sociālajos tīklos, radio, var piezvanīt uz patversmēm un brīdināt, ka esat atradis suni. Jūs jārīkojas tāpat, kā tad, ja jūs būtu suni pazaudējis. Neaizmirstiet paskatīties sludinājumos, vai jūs atrasto suni jau nemeklē.

Nedaudz pacietības un saimnieki noteikti atradīsies!

Ja tomēr neriskējat ņemt suni uz mājām (tam var būt visdažādākie iemesli), nepaejiet garām un palīdziet!

Suni var aizvest un nodot patversmē, kur tas mierīgi varēs gaidīt pazaudētos saimniekus. Neslinkojiet un sludinājumus internetā tomēr izvietojiet. Tā būs ātrāk un drošāk. Stresā ir ne tikai suns, bet arī saimnieki. Bieži vien suņa saimnieki ir tik ļoti uztraukušies, ka nezina, kur dzīvnieku meklēt, kur zvanīt, kur skatīties. Bet sludinājumos par pazudušiem un atrastiem dzīvniekiem portālā www.ss.lv ieskatās gandrīz visi.

Ja tomēr nevarat pieiet pie suņa un paņemt to pavadā, tad piezvaniet patversmei. Ne vienmēr, bet pēc iespējas, patversmes darbinieki izbrauc uz līdzīgiem izsaukumiem ( informāciju par Latvijas patversmēm skatieties šeit). Ja suns atrodas vietā, kur daudz cilvēku, piezvaniet policijai, viņi atbrauks paši vai pāradresēs informāciju dzīvnieku ķērāju dienestam ( Dr.Beinerta klīnika), tad suns nonāks pilsētas patversmē „Ulubele” Līčos. Un šajā gadījumā, sunim ir visas iespējas atrast savus saimniekus.

Nepaejiet garām, neesiet vienaldzīgi, iespējams, jūsu palīdzība glābs kādu dzīvību, bet tālruņa zvans kādu darīs laimīgu. Palīdziet pazudušiem draugiem vienam otru atrast, lai tie nekad vairs nepazustu!!

Leave a Reply

Post Comment

UA-26523123-1