Boņas laimīgais stāsts

Šis ir stāsts ar laimīgām beigām. To varam izstāstīt tikai tagad, kad visi juridiskie jautājumi ir atrisināti.

Tas sākās pirms pusotra mēneša. Man piezvanīja no veterinārās klīnikas, ka uz iemidzināšanu atvesta franču buldoga meitene. Viņai ir piometru (strutains dzemdes iekaisums), taču tādēļ suņus neiemidzina. „Nemsiet?”- „Ņemam!” Taču ne tik vienkārši. Sākās ilgstošas pārrunas par suņa nodošanu fondam. Vīrietis, kas suni atveda uz klīniku atteicās atdot suni, viņš uzstāja uz iemidzināšanu. Pēc vairākām stundām izdevās vīrieti pārliecināt izdot naudu nevis par slepkavību, bet operāciju, kas glābs suņa dzīvību, un nodot suni fonda apgādībā. Beidzot izdevās pārliecināt, ka būs labāk ļaut Boņai dzīvot.

Boņas ( tas ir suņa jaunais vārds) dzīvesstāsts ir šāds. Viņa ir dzīva dāvana. Viņu uzdāvināja pusaugu meitenei. Taču pēc pāris gadiem meitene pieauga, „dāvana” apnika un kļuva nevienam nevajadzīga. Boņa kļuva par apgrūtinājumu visiem. Pērno ziemu Boņa pavadīja pie meitenes vectētiņa un vecmāmiņas, kuriem viņa arī nebija vajadzīga. Boņa visu ziemu pavadīja mājā, ārā neviens viņu neveda… Bet viņa ir jauns, aktīvs, rotaļīgs un mīļš suns. Vīrietis stāstīja, ka kolīdz uzzinājis par šādu cietsirdīgu izturēšanos pret suni, viņš to tūdaļ paņēmis pie sevis, lai sunim palīdzētu. Palīdzētu radikālā veidā. Nav suņa – nav problēmas.

Pēc operācijas mēs Boņu paņēmām pie sevis. Viņa viegli pārcieta operāciju, ātri iedzīvojās jaunajā mājā un aktīvi sāka rotaļāties ar citiem dzīvniekiem. Vienīgais, kas viņā radīja bailes – iela. Viņa neko nevēlējās darīt ārā, rāvās mājup. Problēma tika atrisināta diezgan ātri. Bieži un uz neilgu laiku Boņu vedām ārā, pastaigājāmies turpat pie mājas, ņēmām līdz arī pārējos suņus. Atradās arī brīnišķīgi jauni saimnieki, kurus Boņa uzreiz pieņēma. Viss bija labi, bet… pēc nedēļas piezvanīja tas pats vīrietis, kurš uzstāja, lai Boņu iemidzina un pēc tam no tās atteicās, un paziņoja, ka esot pārdomājis un gribot suni atpakaļ.

Sākumā šoks, bet pēc tam nolēmām, ka Boņu neatdosim. Atkal pārrunas. „Vai ir vērts ņemt atpakaļ suni, kuru gribējāt iemidzināt? Ja nu jūs būtu panācis savu un Boņa tiktu iemidzināta? Kādēļ jums vajag suni, kurš nevienam nav vajadzīgs un nav neviena, kas par to rūpētos? Kādu dzīvi jūs gribat Boņai?” Mēs uzdevām šos un daudzus citus jautājumus, uz kuriem bija tikai viena atbilde: „Es pārdomāju! Neiemidzināja tak? Nu un kas, ka atteicos?” Tā turpinājās divas nedēļas. Pārrunas nekādus rezultātus nedeva.

Neko nevarējām darīt. Likums paliek likums. Palūdzām uzrādīt dokumentus, kas apliecinātu, ka vīrietis ir suņa saimnieks. To nebija. Palūdzām veterināro pasi. Arī tās nebija. Boņa nekad nav bijusi vakcinēta! Kvīts par dzīvnieku nodevas samaksu arī nebija. Nebija nekādu dokumentu, kas apliecinātu viņa tiesības uz suni. Un tā bija laime!

Tagad Boņa turpina baudīt dzīvi ģimenē, kur viņu dievina. Viņa daudz pastaigājas, rotaļājas, ar viņu nodarbojas, panāk nokavēto. Un mēs, redzot laimīgo suni, ātri aizmirsām visas nepatikšanas un kopā ar Boņu priecājamies par dzīvi!

   

Счастливая история Бони!

Эта  история со счастливым концом.  Но только сейчас, когда все юридические вопросы решены,  мы можем рассказать эту историю.

А началось все  полтора месяца тому  назад.  Мне позвонили из клиники, что привели на усыпление девочку  французского бульдога.  У нее пиометра ( гнойное воспаление матки), но из-за этого не усыпляют. «Берете? – Берем!» Но, не тут то было, начались длительные переговоры о передачи собаки фонду. Мужчина, приведший собаку в клинику, отказывался. Настаивал на усыплении. Через несколько часов все-таки удалось уговорить его потратить деньги  не на  убийство собаки, а на  операцию, которая спасет ей жизнь и передать собаку фонду.  Наконец-то, он согласился, что все-таки будет лучше, если  Боня будет жить.

История же  Бони (это новое имя)  такова.  Она – живой подарок. Ее подарили девочке-подростку. Но  через несколько лет девочка повзрослела ,а  «подарок» надоел и стал никому не нужен. Боня стала всем в  тягость.  Последнюю зиму Боня провела у  бабушки и дедушки  девушки, которым собака тоже была не нужна. Всю зиму Боня просидела  дома, ее не выводили на улицу…А она молодая, активная, очень игривая и ласковая собака. Мужчина сказал, что как только он узнал о таком жестоком обращении с собакой, он тут же забрал ее, чтобы помочь собаке. Решить эту проблему радикальным  способом. Нет собаки – нет проблемы.

После операции   мы забрали Боню к себе. Она легко перенесла операцию, быстро освоилась в новом доме и активно начала играть с другими животными. Единственное, что вызывало у нее страх – улица. Она ничего не хотела  делать на улице, рвалась домой. Проблему решили быстро. Часто и понемногу выводили на улицу, гуляли у подъезда, выходили вместе со своими собаками.  Нашлись и замечательные любящие хозяева, которых Боня пленила сразу же. Все было хорошо, но … через неделю позвонил тот самый мужчина, который настаивал на усыплении Бони, а потом отказался от нее и заявил, что он передумал отдавать собаку  и хочет забрать ее.

Сначала шок, потом мы решили, что ни за что не отдадим Боню.  Вновь начались переговоры. «Стоит ли забирать собаку, которые вы хотели усыпить? Если бы все-таки вы настояли на своем и Боню усыпили? Зачем вам собака, которая никому не нужна и за которой некому ухаживать? Какой жизни  вы хотите для Бони?» Мы задавали много  вопросов, на которые ответ был только один: «Я передумал! Но ведь не усыпили же? Ну и что, что отказался?»  Так продолжалось около двух недель.  Переговоры результатов не дали.

Делать нечего.  Закон есть закон. Попросили предъявить документы, подтверждающие, что он является владельцем собаки – их не было. Попросили вет. паспорт , его тоже не оказалось.  Боне  никогда не делали прививок! Квитанция об уплате налога на животное  тоже отсутствовала.  Никаких документов, подтверждающих его право на владение собакой.  И это было счастьем!!!

Сейчас Боня  продолжает наслаждаться жизнью в семье, где ее обожают. Она много гуляет, играет, с ней занимаются, наверстывают упущенное. Мы же, глядя на счастливую собаку , быстро позабыли все неприятности и радуемся жизни вместе с Боней!

4 Responses to Boņas laimīgais stāsts! / Счастливая история Бони!

 • INESE&MAKS&LJALJA

  МОЛОДЦЫ !!! ОГРОМНОЕ СПАСИБО ФОНДУ ЗА УПОРСТВО И ВЫДЕРЖКУ ! СЧАСТЬЯ СОБАЧУЛЬКЕ И ХОРОШИМ ЛЮДЯМ. VIVAT SOLFONDS, VIVAT !!!

 • Виктория

  СПАСИБО! Спасибо на любовь, настойчивость и выдержку! Какая милая собака! Какой взгляд! Любви, удачи Боне! Теперь она наконец-то узнает, что бывают настоящие, ответственные хозяева.

 • Lady

  Какая радостная история!!! Как хорошо, что Бонечка теперь счастлива! Спасибо!!!

 • Zeta

  Paldies, ka izglābāt dzīvību sunītim!Lai veselība un veiksme Boņai, saimniekiem un Jums visiem!

Leave a Reply

Post Comment

UA-26523123-1