Glābšana vai cietsirdīga rīcība?

Apmēram pirms 20 stundām mums piezvanīja un teica, ka mūsu teritorijā ir neliels sunītis, līdzīgs taksim. Mēs steidzāmies uz Juglu, jo tur taču neviena nav, tikai divi lieli sargsuņi.
Šarlotes stāsts, par kuru nesen rakstījām, atkārtojās, tikai vēl ļaunāk. Sunīti,ļoti līdzīgu taksim, vēlā vakarā atkal pārmeta pāri žogam, lai gan ārā ir -10. Un tikt līdz volēram, kur būtu būdiņa, sunītim nebija iespējams.
Neliela nojumīte bija tas, kas pasargāja viņu no Argo un Remas, bet ne no nosalšanas.
Kas liek cilvēkiem tā rīkoties? Kāpēc nevar sunīti atdot patversmē? Patversmes adrese ir piekārta pie ieejas, turklāt patversme atrodas tikai 400 metrus no šīs teritorijas!!!
Bet visvairāk mūs pārsteidza tas, ka bija pievienota zīmīte, kur sunītim ir dots pat vārdiņš. Vārdu iedot var, bet parūpēties par to, lai sunītis izdzīvotu – kaut kā aizmirst padomāt. Te ir pievienos arī telefona numurs, bet mēs pat netaisāmies zvanīt, jo ko gan var pajautāt cilvēkam, kurš tik cietsirdīgi ir izrīkojies ar mazu, neaizsargātu radībiņu.
Mazulīti nosaucām par Loti, līdzīgi kā Šarloti. Līdzīgi likteņi, nāves tuvums…
Mēs ļoti ceram, ka Lotiņa, tāpat kā Šarlote, ļoti ātri atradīs siltas un mīlošas mājas.

Lotta 009  Lotta 007  Lotta 004  Lotta 003  Lotta001

Ir pagājusi aptuveni diennakts, kopš Lote ir pagaidu mājās. Un šobrīd jau ir skaidrāk zināms, ka Lotei ir vairāk nekā gads, viņa ir pilnībā vesela, lieliskā veselības stāvoklī, ar spīdīgu kažociņu. Lote pilnībā ir mājas meitenīte – ļoti mīl dīvānu 🙂 ir ar labu stresa noturību, paklausīgi pastaigājas pie pavadiņas, viņai piemīt arī laba apetīte – ar prieku ēd sauso barību, kā parasto ēdienu, viņai ļoti garšo suņu cepumi, viņa ir rotaļīga un kustīga, ļoti labvēlīga pret cilvēkiem un citiem suņiem. Iepriekš nekad nav dzīvojusi kopā ar kaķiem, tāpēc vēl baidās no viņiem, dodot priekšroku iet prom no telpas, ja tur ir aktīvi kaķi. Pagaidām ir vienaldzīga pret rotaļlietām, iespējams tas ir tikai uz laiku 🙂

Miedziņš dienas vidū ir patīkams un noderīgs, it īpaši Filipona sabiedrībā:)

Спасение жизни или жестокость?

Около 20 часов нам позвонили и  сказали, что на нашей территории  есть небольшая собачка, похожая на таксу. Мы помчались   на  Юглу,  ведь там, на нашей территории,  никого нет, кроме двух больших охранных собак.
История Шарлотты, о которой мы недавно писали, повторилась в еще худшем варианте. Собачку , очень похожую на таксу, перекинули через забор  поздним вечером, а на улице – 10. И добраться до вольера с будкой у нее возможности не было.  Небольшой загончик, куда она попала, спас ее от встречи с Арго и Рэмой, но обрекал на замерзание.
Что заставляет людей поступать таким образом? Почему не передать собаку в приют, ведь объявление с адресом приюта висит на входе. До приюта 400 метров.
Но что больше всего потрясло нас, так это записка, которая была переброшена вместе с собачкой. Имя ей дали, а вот о том, чтобы она осталась жива , как-то  не подумали.  Есть здесь и номер телефона, но мы не станем звонить, что можно спросить у человека, поступившего таким жестоким образом с маленьким, беззащитным существом.
Малышку назвали Лотта, по аналогии с Шарлоттой. Похожие судьбы, призрак смерти…Мы надеемся, что  Лотте, так же как и Шарлотте, очень скоро найдется теплый и любящий дом.

       

Прошло около суток пребывания Лотты во временном доме. И сейчас можно с уверенностью сказать, что Лотте чуть больше года, она совершенно здорова , в отличном состоянии, со сверкающей шерсткой. Лотта совершенно домашняя девочка, очень любит диван:), отличается высокой стрессовоустойчивостью, хорошо гуляет на поводке, обладает отменным аппетитом, с удовольствием ест сухой корм, как привычную еду,  ей нравится сухое собачье печенье, она  игрива и подвижна, очень доброжелательна к людям и  другим собакам, никогда не жила раньше вместе с котами, поэтому побаивается их, предпочитая уйти от особо активных котов, равнодушна к игрушкам, возможно, что только временно:)

Дневной сон приятен и полезен, особенно в  компании с Филимоном 🙂

 

4 Responses to Glābšana vai cietsirdīga rīcība? / Спасение жизни или жестокость?

 • Lady

  Опять жестокость :(((

 • Lady

  Неужели никому не нужна эта красавица? 🙁

 • Dina

  Ja vozmu… budet u menja dve 🙂

 • Lady

  Dina! Здорово, если возьмёте! Одна собака хорошо, а две ещё лучше 🙂

Leave a Reply

Post Comment

UA-26523123-1